Sodyba-Vienkiemis

Verpste_5Kiekvienam iš mūsų būna dienų, kai norisi pabėgti nuo įkyraus miesto šurmulio ir pasisemti jėgų naujiems darbams, naujoms idėjoms. Žmogui poilsis svarbus kaip vanduo, kaip gyvybė, todėl suraskite tam laiko ir atvykite čia,  kur ošia šimtamečiai medžiai, kur tylia vagele čiurlena Kruojos upė, kur Jus sups tik  ramybė ir nuostabus gamtos prieglobstis. Pasidarykite sau mažą šventę ir pabėkite nuo rutinos į senąją Ruslių sodybą, kur galėsite įkvėpti gryno oro, mėgautis grožiu ir rasti paguodą, juk gamta – antri mūsų namai.

 

Senoji Ruslių sodyba įsikūrusi vos 25 km nuo Šiaulių miesto, visai šalia Lygumų miestelio, todėl, jei jausitės pernelyg vieniši, visada galėsite pasižvalgyti ir po aplinkines vietoves.

2020 metais esame paskelbti geriausia etnokultūrine Vakarų Aukštaitijos sodyba.Geriausia Vakarų Aukštaitijos sodyba
Ši sodyba – vienkiemis– puiki vieta išsvajotam ir išsiilgtam Jūsų poilsiui be jokių rūpesčių. Čia taip tylu, kad galite būti tikri, jog niekas nesudrums Jūsų malonaus poilsio. Žaliame gamtos kampelyje nejausite streso, paskęsite visiškoje tyloje, susiliesite su kasdien kintančiu gamtos grožiu. Čia pasisemsite naujų jėgų, atsipalaiduosite ir dar ilgai nepamiršite patirtų malonių pojūčių. Labai gražiai mus  aprašė netoli gyvenęs ir kuręs poetas Zigmas Gaidamačius(Gėlė) 1911 m.,savo eilėraštyje „Kaime“-

 …Už kaimo pakluonių, klojimų tuščių
žaliavo, bujavo rėželis kviečių.
Jis tęsėsi ligi spraunučio upelio,
o paskui už jo ligi dulkančio kelio.
Rugiai dar negelto, ir žvirblių pulkai
jų nelesė dar, nors jau buvo grūdai;
tiktai vasarvidžio įkaitintą dieną,
gėrėdamos laisve ir šiluma viena,
malonus vėjelis pietinės šalies
mylavo jų varpas sapnais užmiršties;
ir sunkiosios varpos dėkingai lingavos,
ir lengvo vėjelio malone didžiavos,
ir snaudė ramiai ant upelio krantų,
ir, kupinos norų, siekimų aukštų,
norėjo, kad meiliai vanduo jas pagautų,
lipšniai išmyluotų, širdingai nuplautų,
nuneštų, nuvežtų į kitas šalis…

Top