Įdomu aplankyti

Ilsėdamiesi senojoje Ruslių sodyboje turėsite puikią progą aplankyti aplinkines vietoves ir Verpste_2miestelius, susipažinti su muziejais, žymesniais architektūros ir istorijos paminklais.

Ypač žingeidūs senosios Ruslių sodybos svečiai galės nuvykti į netoli įsikūrusius Naisius ir ten pamatyti daug  įdomių muziejų:

BALTŲ DIEVŲ MUZIEJŲ – vienintelį Lietuvoje Baltų dievų muziejų, išsidėsčiusį beveik visoje kaimo teritorijoje. Muziejų puošia Saulės ir Ugnies aikštės, Alkos klanas, daugiau kaip 50 didelių ąžuolinių dievų skulptūrų.

INKILŲ MUZIEJŲ – unikalų šalyje vienintelį Inkilų muziejų po atviru dangumi, kuris buvo įkurtas bendradarbiaujant kartu su Lietuvos ornitologų draugija. Muziejuje pristatomi daugiau nei šimtas inkilų.

ŠIAULIŲ KRAŠTO LITERATŪROS MUZIEJŲ – 37-us metus skaičiuoja Naisiuose, grafo Platono Zubovo dvare, įkurtas Šiaulių krašto literatūros muziejus. Čia nuo 1977 m. teikiama poeto Zigmo Gėlės premija už geriausią pirmąją poezijos knygą. Kiekvienas laureatas Poetų parkelyje pasodina medelį: vyrai – ąžuoliuką, moterys – liepaitę…

BALTŲ ŽOLYNU MUZIEJŲ – Genofondinis Baltų žolynų muziejus. Gėlynas suformuotas pagal prieverpstės formą. Muziejus sudarytas iš trijų dalių, jose pasodintos sakralinės, buitinės bei kultūrinės augalų veislės. Sakralinėje dalyje auga aguona, rugiagėlė, pelynas, dirvinis asiūklis, trispalvė našlaitė ir kt.

NAISIŲ ŽEMĖS ISTORIJOS MUZIEJŲ – Naisių žemės istorijos muziejuje įsikūrusios keturios ekspozicijų salės: Gendvilo, Naisių vasaros teatro ir Naisių vasaros serialo, Naisių žemės istorijos, Naisių žemės muziejų ir renginių.
Naisiuose kasmet liepos mėnesį vyksta Naisių vasaros festivalis.

PakeliuiVerpste_6 į Naisius, šalia senosios Sereikių koplytėlės stovi paminklas Lietuvos poetui romantikui- Zigmui Gaidamavičiui(1894.05.08-1912.12.17) atminti (slapyvardis Gėlė).

LYGUMŲ MIESTELIS – Visai šalia, vos už kelių kilometrų nuo Ruslių vienkiemio išsidėstęs Lygumų miestelis, kur pačiame miestelio centre stovi didinga, neogotikinio stiliaus, mūrinė Šv. Trejybės bažnyčia. Nereikėtų pamiršti sustoti ir prie Lygumų žydų sinagogos ar Vytauto didžiojo paminklo, o į senus laikus nugramzdins trumpas atokvėpis prie senosios Lygumų mokyklos, kur galėsite paskaityti memorialinės lentos įrašus.
Lygumų miestelio video galite peržiūrėti čia.

KRYŽIŲ KALNAS – Tie, kurie dar neturėjo galimybės aplankyti Kryžių kalno, stūksančio Meškuičių seniūnijoje, Šiaulių rajone, turės puikią galimybę pasiekti jį ir iš mūsų sodybos iki jo – 17 km.
(http://www.kryziukalnas.lt/)

PAKRUOJO DVARAS – Išskirtinio Jūsų dėmesio laukia Pakruojo miestas (iki jo – 27 km) ir jo apylinkės, kuriose galėsite surasti įspūdingai restauruotą Pakruojo dvaro sodybą su peizažiniu parku, vėjo malūnu ir kitais dvaro statiniais, pasivaikščioti romantiška liepų alėja.

Top